tavaszi fáradtság cukorbtetegség

Tavaszi fáradtság vagy cukorbetegség?

A fáradtság egy teljesen normális állapot, de csak észszerű keretek között. Az állandóan fennálló fáradtság már nem tekinthető normálisnak. Ebben az esetben gondolni kell arra is, hogy a hátterében cukorbetegség állhat.

Magyarországon minden egyes diagnosztizált cukorbetegre jut egy még diagnosztizálatlan beteg. A cukorbetegség akár több évig is tünetmentes lehet és a beteg nem veszi komolyan a jelentkező tüneteket – mint amilyen az állandó fáradtság érzés. Pedig a diabétesz és az inzulin rezisztencia tünetei között előkelő helyet foglal el a fáradtság is. Ezért nem mindegy, hogy milyen régóta, és milyen rendszeresen áll fenn. 

Gyanúra ad okot,

  • ha étkezések után menthetetlenül elálmosodik, 
  • édesség, tésztafélék, gyümölcs elfogyasztása után nyűgössé válik, agyi köd lepi el a gondolkodását
  • ha Ön ingerlékeny, ideges, amikor éhes, étkezés után pedig “jóllakott óvodásként” szunyokálna

A kialvatlanság mellett a helytelen életmód, a egészségtelen táplálkozás, örökletes tényezők és egy sor más részlet is hozzájárulhat ahhoz, hogy a szervezetben 2-es típusú cukorbetegség alakuljon ki.

Szervezetünk üzemanyaga a glükóz, ami a vérkeringésük segítségével jut el a sejtekhez, ahol azok inzulin jelenlétében felveszik azt. Az inzulin nevű hormont a hasnyálmirigyünk állítja elő. A glükózt a szervezetünk a bevitt táplálékból állítja elő. Ha a bevitt cukor mennyisége túl magas, az megemeli a vér cukorszintjét is, ami több inzulin termelésére ösztönzi a hasnyálmirigyünket. Ez egy normális folyamat, de csak akkor, ha a vércukorszintünk nem folyamatosan magas. Ebben az esetben kezdetben gyengül a sejtek inzulinérzékenysége – vagyis ugyanakkora mennyiségű glükóz felvételéhez több inzulin kell -, a hasnyálmirigyünk extra munkája miatt kifáradhat, vagyis az inzulintermelés sem lesz kielégítő. Ez pedig hosszabb távon részleges, vagy teljes termelésleálláshoz is vezethet így pedig inzulinpótlásra szorulhatunk.

Szerencsére a természet a cukorbetegségre is kínál természetes segítőket. A gyapjas tintagomba például érzékenyíti a sejteket az inzulin felvételére, tehát segítségével a fent leírt folyamat lassítható, akár vissza is fordítható. 

Cukorbetegséggel kapcsolatos cikkjeink

Cukorbetegség
Admin Naturl

Inzulinrezisztencia tévhitek

Napjainkban az inzulinrezisztencia az egyik legsűrűbben előforduló egészségügyi probléma, ami tulajdonképpen egy anyagcserezavar. Noha nem új keletű a probléma, ennek ellenére sok tévhit él bennünk.

Tovább olvasom »
mi az a béta glükán?
Gyógynövények
Admin Naturl

Mi az a béta-glükán?

A béta-glükán bizonyos növények vagy gombák sejtfalában megtalálható összetett cukor (poliszaharid).  A glükóz molekulák a beta-glükánban erős, stabil rostokat alkotnak, melyek arra hivatottak, hogy tartsák

Tovább olvasom »

Termék ajánló

gyapjas tintagomba az egészséges vércukorszintért
Szeretnék többet tudni a termékről!

2023 © Natur-L | Minden jog fenntartva

A szöveg nem másolható!